В одній із військових частин Сил спеціальних операцій Збройних Сил України триває півторамісячний підвищений курс Advance – за класифікацією НАТО.
Під керівництвом штатних військових інструкторів та колег-інструкторів з держав-членів Північноатлантичного альянсу оператори вдосконалюватимуть свою майстерність і навички у тактичній медицині, тактиці дій малих підрозділів, спеціальній розвідці, вогневій, інженерно-саперній та спеціальній підготовці, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на АрміяInform.
Інструктори з інженерної підготовки під час практичних занять у лісовій місцевості кажуть, під час навчання оператори опираються на свій, власний досвід участі в АТО/ООС, тому відпрацьовують такі мінні поля, які ворог встановлює в районі бойових дій на Сході України.
“Хороший оператор вчиться завжди і постійно вдосконалює свої вміння та навички, – говорить керівник групи інструкторів-інженерів. – Ворог на Донбасі не дотримується міжнародних Женевських чи Оттавських конвенцій, встановлює заборонені у світі протипіхотні вибухові пристрої в некерованому варіанті. Відповідно, ми відпрацьовуємо дії підрозділу на замінованій ділянці місцевості, використовуючи при цьому навчальні протипіхотні міни ПМН-2, ПОМ-2, МОН-50 і вистрибуючі осколкові міни кругового ураження ОЗМ-72, розтяжки з гранатами РГД та Ф-1”.
Працюють спецпризначенці й з більш складними підривниками з обривними датчиками типу МПЕ-72, МПЕ-НС. Кожна з груп на своїй ділянці накриває мінне поле, позначене по периметру сигнальною стрічкою. Потім міняються навчальними місцями і долають ці заміновані ділянки з відпрацюванням спеціальних сигналів та жестів.
“Ми разом з іноземними інструкторами за цим пильно спостерігаємо, розбираємо деталі, аналізуємо, даємо оцінку дій кожному і працюємо над помилками”, – каже офіцер.
Крім того, оператори відпрацюють проходження мінно-вибухових загороджень з елементами підриву та евакуації пораненого з мінного поля, а також евакуацію пораненого при безпосередньому зіткненні з противником.
Нагадаємо, на завершення курсу бійців очікує стрес-тест, що включає у підсумкове практичне заняття надзвичайно різні фактори: може бути і обмеження часу, і ускладнення імітацією вибухів, вистрілів – і під тим всім максимально наближеним є до бойової ситуації.